Free songs
Home / природен лек / Парче лук со фластер го залепила на кожа – еве зошто веднаш ќе го сторите истото

Парче лук со фластер го залепила на кожа – еве зошто веднаш ќе го сторите истото

Природата може да ни понуди некои од најдобрите природни лекови за многу болести, кои можат значително да го подобрат нашето здравје. Лукот е еден од најдобрите природни лекови кој може да биде рамо до рамо со најдобрите антибиотици, па дури и да биде поефикасен.
bijeli-luk-29153Тој може да го заштити нашиот организам од бактерии, габи и инфекции, но за да биде ефикасен, важно е да се конзумира на празен стомак. Научно истражување покажало дека вашиот организам ќе биде подобро заштитен ако јадете чешне наутро пред оброк, зашто со тоа ги зголемувате антибактериските својства.
Лукот има повеќе од 400 активни состојки, тој извор на витамини (А, Б1 и Б2, Ц), минерали, диетални влакна, амино киселини, есенцијални мала, билни масти, ензими, железо, јод, калциун, калај, сулфур, селен и фосфор.
Постои уште еден начин во кој можете да го искористите лукот. Потребно е да го ставите на фластер и залепете го на кожа – точно на тој дел каде ви се наоѓа брадавицата(предизвикана од ХПВ).
Пробајте го природниот рецепт, доколку сметате дека друга опција не помага! Менувајте го редовно во текот на две седмици и уверете се во неговото делување
Share Button

One comment

  1. А смее да си к`снеме, лапнеме или јадеме, или мора да се „консумира“?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss