Free songs
Home / природен лек / Овој чај ја прочистува крвта, смирува болна менструација

Овој чај ја прочистува крвта, смирува болна менструација

Чај од исушени пупки рози или ливчиња од роза, со векови се користи како лек против обилна менструација, несвестица, вртоглавица и главоболка.

caj ruzinih cvetovaНо, во последните неколку години сè повеќе се докажува дека оваа напивка ја чисти крвта, и е благотворен особено кај оние луѓе кои консумираат повеќе храна богата со јаглехидрати, масти и шеќери.

Подготовка:

Во 1 дл зовриена вода, прелијте 6 до 7 суви пупки рози, поклопете и по 10 минути исцедете.

Потоа додадете лажичка мед, помешајте и чајот пијте го половина час пред јадење.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss