Home / природен лек / Ослободете се веднаш од болката во желудникот!

Ослободете се веднаш од болката во желудникот!

19118-750x400Ова се едноставни, но многу ефикасни рецепти од збирката на Мухамед Хамрајев, претседател на академијата на народната медицина во Узбекистан.

– Пијте сок од тиква. На половина литар сок додадете 2 лажици мед и една лажица јаболков или вински оцет. Од овој сок болката веднаш престанува.

– Измелете и измешајте малку  пченка и малку грашок. Мешавината полиете ја со вода што врие и пијте

Ова е проверено народно средство против гастритис. Ако ве боли желудникот, болката моментално ќе престане.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top