Free songs
Home / природен лек / Ослободете се од главоболката и притисокот за 20 минути!

Ослободете се од главоболката и притисокот за 20 минути!

Ако во главата имате силна и неиздржлива болка или пак имате проблеми од висок притисок, пробајте го овој природен лек кој ќе ви ја отстрани болката само за 20 минути.

hipohondrija glavobolka glavaПодгответе облоги од газа,преклопете ја газата во 8 слоеви, при што ширината би требало да одговара на висината на вашето чело, а должината на обемот на вашата глава.

Потоа загрејте 250 ml вода од 60 до 70 степени и во неа растворете две рамни лажички сол,со што ќе добиете 8 % солен раствор.

Со топла вода измијте го челото, ушите и вратот. Натопете ги облогите во солениот раствор, полека исцедете ги и ставете ги околу главата, ушите и вратот. Додека ви стојат облогите, подобро е да бидете во лежечка положба.

По само неколку минути ќе почувствувате олеснување, но не ги вадете веднаш облогите. Останете да лежите уште 20 минути. По отстранувањето на облогите, челото, ушите и вратот измијте ги со топла вода.

Внесувањето сол во организмот предизвикува отеченост и зголемен крвен притисок, но солените облоги делуваат спротивно, низ кожата, поттикнува исфрлање на течностите од организмот.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss