Free songs
Home / природен лек / Ослободете се од болките во нозете буквално преку ноќ!

Ослободете се од болките во нозете буквално преку ноќ!

Многу од нас имаат проблем со болки во нозете, кој поради неправилно седење, кој поради физичка активност. Еве како да се ослободите од истите буквално преку ноќ.

noze otokАко и вие често имате болки во нозете, што денес е чест случај пробајте да го примените овој природен лек.

Потребна ви е само една состојка, ѓумбир.

Исецкајте свеж корен од ѓумбир, околу 100 грама, и прелијте го со врела вода. Кога ќе се олади до темпераурата на телото, извадете го ѓумбирот, ставете го на газа и поставете го на болното место. Прицврстете го со завој и оставете го да делува преку ноќ.

Болките би требало веќе да исчезнат наредниот ден, доколку се уште ги чуствувате, повторете го процесот уште неколку пати и болките ќе исчезнат.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top