Home / природен лек / Ослободете се од болка во желудникот – веднаш!

Ослободете се од болка во желудникот – веднаш!

Ова се едноставни, но многу ефикасни рецепти од збирката на Мухамед Хамрајев, претседател на академијата на народната медицина во Узбекистан.

  1. 19118-750x400Пијте сок од тиква. На половина литар сок додадете 2 лажици мед и една лажица јаболков или вински оцет. Од овој сок болката веднаш престанува.
  2. Измелете и измешајте малку  пченка и малку грашок. Мешавината полиете ја со вода што врие и пијте. Ова е проверено народно средство против гастритис. Ако ве боли желудникот, болката моментално ќе престане.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top