Home / природен лек / НЕВЕРОЈАТНО: Овој магичен пијалак ги отстранува белите влакна

НЕВЕРОЈАТНО: Овој магичен пијалак ги отстранува белите влакна

Сите кои го пробале овој лек ќе кажат дека овој пијалок согурно го подобрува видот и здравјето на кожата.

Ова се потребните состојки за овој неверојатен пијалок:kos.jpg500

200 грама ленено масло

4 лимони

3 чешниња лук (мал)

1 килограм мед

Метод на приготвување:

Ставете ги лимоните и лукот во блендер и потоа мешајте ги добро. Треба да излупите само 2 лимона, пред да ги ставите во блендер. Потоа, додадете мед и ленено семе и повторно промешајте. Ставете ја добиената смеса во стаклен сад и затворете го добро со капак. Ставете ја смесата во фрижидер и чувајте ја таму.

Како да го консумирате овој домашен пијалок:

30 минути пред секој оброј треба да се консумира 1 лажица од оваа мешавина. Препорачливо е да се користат дрвени лажици наместо метални! Консумирајте 3 пати на ден.

Kurir.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top