Home / природен лек / Направете го најсилниот антибиотик на сите времиња!

Направете го најсилниот антибиотик на сите времиња!

Оваа напивка го чисти телото од токсини, го убива штетните бактерии, габи, дејствува против вируси . Се користела во Европа во средниот век, кога владеел разни инфекции и епидемии.

nastinka grip temperatura700 ml  јаболков оцет;

една четвртина чаша ситно сецкан лук;

четвртина чаша ситно сецкан кромид;

2 свежи лути пиперки ;

една четвртина чаша рендан свеж ѓумбир;

2 лажици рендан свеж корен рен;

2 лажици куркума во прав.

промешајте и добро затворете ја теглата да стои на темно место 14 дена. Потоа прецедете низ газа. Течноста се чува во фрижидер.

2 comments

  1. po kolku se pie, za vozrasni i dali moze za mali deca na vozrast od 1-2god.

  2. kolku dolgo moze da stoi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top