Home / бабини рецепти / Мирис на пот, урината, нозете – овој напиток ги убива сите непријатни мириси

Мирис на пот, урината, нозете – овој напиток ги убива сите непријатни мириси

состојки

nos miris2 јаболка
4-5 листови од свеж кељ
1 куп магдонос
1 исцеден лимон (сок)
1 парче ѓумбир

подготовка Состојки се мијат во ладна вода и ставете сето тоа заедно во блендер
Ако овошје и зеленчук не е разладено, во блендер додадете неколку коцки мраз
Се меша добро, се прелива во чаша и пиe наутро по или помеѓу оброци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top