Free songs
Home / природен лек / Мелем кој го намалува притисокот и го подобрува памтењето

Мелем кој го намалува притисокот и го подобрува памтењето

За да се стоплите а воедно и да си го сочувате здравјето во овие студени денови, еве какво какао може да му подготвите на целото семејство.

cokoladen melemСостојки:

  • 1 чаша бадемово млеко
  • 1 кафена лажица какао во прав
  • 2 кафени лажици рендано темно чоколадо
  • Мед по желба

Подготовка:

Стоплете го млекото, но не дозволувајте да зоврие. Додадете го медот и добро растопете го, а потоа додадете го и какаото.

По неколку минути мешање ставете го темното чоколадо и оставете течноста да зоврие.

Претурете во чаши

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss