Home / бабини рецепти / Маст за бришење на лузни

Маст за бришење на лузни

blog-yogurt4 мали лажички лимунов сок

3 лажички јогурт

4 лажички мед

1 белка од јајце

сето се меша.

Се нанесува на лузната и се остава 15 минути по шѕо се измива.

Се става еднаш неделно по 15 минути.

За неколку недели комплетно ги лекува лузните од акни, за поголемите или постари лузни потребна е упорност и подолго нанесување.

2 comments

  1. Направено според рецептот али премногу е водлесто за да се нанеси на кожата…

  2. Recept za gabicna infekcija na nokti:) (znaci sve sum probala i ova e najefikasno )
    Na prstite koi se zaboleni se nanesuva soda bikarbona a potoa se stava po nekoja kapka jabolkov ocet .ISto taka mozhe da se stavat nozete vo legjence i vo nego da stavis soda bikarbona i povekje jabolkova kiselina za da se potopat noktite da gi cuvas,skoro 5 min sekoj den 🙂 pozdrav

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top