Free songs
Home / бабини рецепти / Лоша крвна слика – бабин рецепт како да ја подобрите

Лоша крвна слика – бабин рецепт како да ја подобрите

Понекогаш, едноставно се случува имунитетот да опадне, мастите да се зголемат, а железото и хемоглобинот да се под нормалните граници.

recept-za-krvna-slikaШто да правите, како да ја вратите вашата крвна слика во нормалните граници?

Во продолжение, ви препорачуваме еден многу едноставен рецепт кој може да ја обнови и подобри вашата крвна слика.

Потребни состојки:

  • 1 килограм цвекло
  • 1 килограм моркови
  • 1 килограм јаболки
  • 4 лимони
  • 250 грама мед

Подготовка:

Во еден сад изрендајте ги сите состојки. Додатете го сокот од исцедените лимони и промешајте.

Оставете смесата да одстои 24 часа. По 24 часа, смесата процедете ја низ стерилна газа.

На исцедената смеса додадете и го медот и мешајте додека не добиете еднаква смеса. Смесата сместете ја во тегла и чувајте ја во фрижидер.

Секое утро на празен желудник изедете по неколку лажички од оваа вкусна и многу здрава смеса.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss