Home / бабини рецепти / Лековита домашна ракија против отечени зглобови

Лековита домашна ракија против отечени зглобови

Потребни состојки:

rakija zglob1 рака сува коприва (лист)

1 рака сув магдонос (лист)

1 литар лозова ракија

Подготовка:

Сите состојки се ставаат во стаклена тегла, па убаво затворена се остава 15-20 дена на топло место. Секојдневно теглата треба да се промешува.

По изминатиот период, ракијата се процедува, и се користи како облога за отечени зглобови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top