Home / природен лек / Лек против р’чењето: Пијалак кој ќе ви ги реши ноќните маки

Лек против р’чењето: Пијалак кој ќе ви ги реши ноќните маки

Потребни состојки:

  • rcenje2 Моркови
  • 2 Јаболка
  • 1 Парче ѓумбир
  • 1 Лажица лимонов сок

Подготовка:

Морковите и јаболката добро измијте ги и отстранете ја кората од ѓумбирот. Состојките ставете ги во соковник и готови сте.

Првиот ден сокот пијте го наутро пред ручекот и пред вечерата, а потоа доволна ви е по една чаша дневно.

Сокот ги отвора дишните канали и ја нормализира слузницата, па го спречува и р’чењето.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top