Home / природен лек / Лек од Чувар Куќа против акни

Лек од Чувар Куќа против акни

CUVARKUCA_slika_O_3471972-300x22520 грама свежа билка и 30 грама сув лист од Чувар куќа да се прелие со литар вода да преноќи. Следниот ден да се стави на оган да зоврие и да се остави да врие 15 минути.

Треба да отстои поклопено да се лади околу 20 минути па да се процеди.

Со оваа течност лицето треба да се чисти пет пати дневно, а постапката да се повтори неколку пати, се додека лицето не се исчишти од акни. Лосионот се чува во стаклен сад во фрижидер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top