Home / бабини рецепти / Лек кој лечи крајници и грло за 1 ден – проверено

Лек кој лечи крајници и грло за 1 ден – проверено

Уште еден проверен, едноставен, но многу ефектен рецепт од Руската традиционална медицина за лекување на воспалено грло и крајници.

cvekla--c8cb5aa7da98dc49959b6d8ffdf5fa59_view_l1 погелемо парче цвекло
9% алкохолен оцет/киселина
Изрендајте го цвеклото на ситно ренде…на 250гр изрендано цвекло додадете 1 супена лажица оцет, (на 500гр, 2 супени лажици).

Измешајте и оставете 15-20мин да отстои.

Исцедете низ газа или пластична цедалка. Остатокот од цвеклото, фрлете го

Испирајте го грлото редовно на 2-3 часа (може и да се голта, за подобар ефект) Резултатите нема да изостанат.

На овој начин, цвеклото успешно лечи хронично воспаление на грлото и гнојна ангина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top