Free songs
Home / бабини рецепти / Лечи за 1 ден – лек за крајници – проверено

Лечи за 1 ден – лек за крајници – проверено

Лек од руската традиционална медицина за лекување на воспалено грло и карајници.

cveklafffИзрендајте една главица црвено цвекло и кон него додадете 1 супена лажица оцет. Почекајте да накисне добро, па исцедете го сокот, така што ќе го истискате цвеклото. Измешајте го добро и оставете да отстои 15-20 минути.

Исцедете го низ газа или цедалка.

Остатокот од цвеклото, фрлете го.

Пијте од добиениот сируп по 5-6 лажици на 2-3 часа.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss