Home / бабини рецепти / Како да се ослободите од болките во нозете, грбот и зглобовите за 7 дена ?

Како да се ослободите од болките во нозете, грбот и зглобовите за 7 дена ?

Овој рецепт е вистинско чудо, доколку имате болки во грбот, зглобовите и нозете.

zelatinПотребно – 150 грама желатин
Навечер ставајте 5 грама желатин во една четвртина чаша ладна вода, убаво промешајте и оставете ја да стои до сабајлето.
Смесата преку ноќта ќе се претвори во желе, а утрото може да додадете сок или вода со мед и да го испиете.
После една седмица значително ќе се намалат болките.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top