Home / аларм / Хронично сте уморни: Ова е вистински рецепт за вас!

Хронично сте уморни: Ова е вистински рецепт за вас!

За да не ни се задржуваат токсините во крвта треба повремено да правиме чистење. Со задржувањето на токсини во крвта стануваме хронично уморни, и страдаме од надуеност а притоа имаме проблеми со циркулацијата.

luk vinoОвие тешкотии може да се отстранат со помош на едноставна подготовка од вашата кујна. Се што ви треба е лук, домашен и вино, црно. Овој лековит напиток ја чисти крвта, го отстранува вишокот на маснотии и сол од организмот и го забрзува метаболизмот.

Состојки:

-12 чешчиња лук

-Пола литар црно вино (по можност домашно)

Подготовка:

Исчистете ги чешчињата лук, исечете на четвртинки и ставете ги во тегла. Додајте им пола литар црно вино и садот добро затворете го.

Чувајте го на сончево/светло место околу две недели. Секој ден по неколку пати протресувајте ја теглата, за да се измешаат состојките.

После две недели, процедете ја содржината на теглата и ставете ја во стаклен сад.

Земајте по 1 супена лажица три пати дневно, во период од месец дена.

Предупредување:

Ова е силен пијалок за чистење и јакнење на крвта па применувајте го со пауза од 6 месеци помеѓу два третмана.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top