Free songs
Home / бабини рецепти / Еве како да направите лек за опоравување од мозочен удар

Еве како да направите лек за опоравување од мозочен удар

Претседателот на Националната академија за медицина на Узбекистан, д-р М.Хамрајев кој и самиот претрпел мозочен удар препорачува во домашни услови да се подготви едноставен лек за закрепнување. Овој лек според него ги подобрува моторни функции по мозочниот удар.

lovor 620 x 400Рецепт за правење масло:

Земете 30 грама кршен ловоров лист, ставете го во тенџере и додадете 200 грама маслиново масло. Потоа затворете го садот. Оставете го на топло место да отстои десет дена.

Совет:

Користете го за да масажа на погодените делови од телото од мозочниот удар.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss