Home / бабини рецепти / Еликсир за цел организам – за имунитет и подмладување на телото

Еликсир за цел организам – за имунитет и подмладување на телото

Потребно:

100 мл ленено масло

2 лимона

1 голема главица бел лук

0,5 кг мед

Постапка:

lukИсчистениот бел лук, лимонот со кора и лимонот без кора ставете ги во блендер. Сомелената смеса помешајте ја со медот, додадете масло и се’ повторно измешајте.

Смесата чувајте ја во фрижидер во добро затворена тегла.

Конзумирајте ја смесата пола час пред јадење, три пати на ден, таа ќе го спречи стареењето и ќе го подмлади целиот организам.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top