Home / природен лек / Еликсир кој на седите влакна им ја враќа природната боја

Еликсир кој на седите влакна им ја враќа природната боја

еликсир кој на седите влакна им ја враќа природната боја на косата, но и го зајакнува коренот на влакната на косата и го поттикува нејзиниот раст.

seda kosaСостојките кои ќе ви бидат потребни се:

● 200мл ленено масло
● 4 лимони
● 3 чешниња лук
● 1кг мед
Сомелете го лукот кој претходно сте го излупиле. Додадете го медот, а потоа и лененото масло. Сето ова добро измешајте го и сипете го во чисти стаклени тегли и чувајте го во фрижидер.

Овој еликсир консумирајте го пред секој оброк (три пати дневно) и секогаш користете исклучиво дрвена лажица.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top