Home / природен лек / Домашно лекување на акни со три состојки

Домашно лекување на акни со три состојки

1/2 лук

1/2 лажичка масло од јојоба

1-2 капки етерично масло од чајно дрво

akne1111Начин на приготвување:

Ситно исецкајте го лукот, по што неопходно е да додадете масло од јојоба и чајно дрво.

Избришете го лицето и намачкајте ги мозолчињата со мал дел од смесата. Оставете да отстои преку ноќ, а наутро исплакнете со млака вода.

Можете да чувате смесата неколку дена во фрижидер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top