Home / природен лек / Домашни капки против болка во ушите

Домашни капки против болка во ушите

Научниците од Државниот универзитет во Њујорк утврдиле дека во лукот е содржана особена материја-алицин, кој се бори со бактериите толку ефикасно колку и лек.

uvo bolkaЗатоа лукот е одличен начин со кој ќе ја ублажите болката во увото.

Доволно е да си направите домашни капки за овој проблем. А за да го направите тоа не ви е потребна диплома од фармација! Едноставно ставете две изгмечени парчиња лук да се пржат во половина чаша маслиново масло 2 минути. Оставете ја добиената смеса да се олади и кога ќе стане пријатно топла капнете по две капки од неа во секое уво.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top