Home / природен лек / Домашен рецепт со шеќер против стрии

Домашен рецепт со шеќер против стрии

За да се ослободите од стриите овој едноставен и евтин рецепт, кој се подготвува за неколку минути, а може и тоа како да ви помогне.

Потребни состојки:

kamilica strii1 лажица шеќер

1 лажица рицинусово или маслиново масло

Сок од половина лимон

1 капсула витамин Е

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки додека не се соединат, па со кружни движења нанесувајте ја смесата на местото со стрии додека не се впие.

Најдобро е да ја нанесете со четка, бидејќи така ќе се поттикне циркулацијата на деловите од телото каде ви се појавуваат стриите.

Повторувајте ја постапката секој ден, 2-3 минути. Смесата може да стои во фрижидер и до 3 недели.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top