Home / природен лек / Домашен напиток што го намалува холестеролот

Домашен напиток што го намалува холестеролот

4 главици лук

4 лимони

3-4 см. корен од ѓумбир или 2 лажици ѓумбир во прав

2 литри вода

luk-limon-650x325Лимонот измијте го добро и исечете го на ситни парчиња.

Главиците лук исчистете гу и иситнете ги во блендер заедно со ѓумбирот и лимонот. Ставете ја мешавината во вода и варете додека не започне да врие.

Тогаш, тргнете ја од шпорет и оставете ја да се олади. Исцедете го напитокот и сипете во стаклено шише.

Земете 2 децилитри од овој освежувачки напиток еднаш во денот, барем два часа пред ручекот, на празен стомак. Пијте од напитокот триседмици, а потоа направете пауза една надела.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top