Home / природен лек / Чудо напиток за природен лифтинг на лице – со само 3 состојки

Чудо напиток за природен лифтинг на лице – со само 3 состојки

За ,,чудо напивката,, која ќе и даде на вашата кожа цврстина и еластичност ви треба краставица, целер и органски зелен чај.

60762420-napitak-zdravlje-zeleni-sokСмирувачките ефекти од краставица се добро познати, и се припишува на кафеинската киселина и витамин Ц кој ги има како и силициум диоксид кој е уште една компонента од краставица која е важна за одржување на здравјето на сврзното ткиво на мускулите. заедно со водата која ја содржи ја хидратизира и освежува кожата.

Б комплекс од целер, за возврат ја поттикнува размената на јаглехидрати во телото и ја задржува кожата здрава, со главната состојка кумарин ги спречува штетните ефекти на слободните радикали и ја задржува вашата кожа сјајна.

Третата состојка – зелен чај се чини неизбежна, чии високи нивоа на антиоксиданси, вклучувајќи витамини Ц и Е го забавува процесот на стареење на кожата.

Состојки за  пијалак за природен лифтинг на лице:

2 излупени краставици
4 стебленца од целер
2 чаши органски зелен чај

подготовка:
Во блендер ставете ги сите состојки – се меша добро, доколку е потребно, додадете малку вода ако смесата е премногу густа. Пијте што е можно поскоро по подготовката.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top