Free songs
Home / нови лекови (page 29)

Category Archives: нови лекови

Feed Subscription

Чудо на повидок – Машина која и по 7ч враќа од мртвите по доживеан инфаркт

Чудо на повидок – Машина која и по 7ч враќа од мртвите по доживеан инфаркт

Чудо на повидок! Револуционерна срцева машина, наводно, може да оживее пациент кој починал од срцев удар дури и по седум часа по прогласувањето на смртта. Машина наречена ECMO ги оживува жртвите на срцев удар со земањето на крв од телото, го ...

Read More »

Масло од канабис – природен лек против рак и помага во ублажување на болките

Масло од канабис – природен лек против рак и помага во ублажување на болките

Иако претставниците на медицината цврсто стојат на својата изјава дека марихуаната е штетна дрога, Канаѓанецот Рик Симпсон го посвети својот живот и кариера за да го докаже спротивното – марихуаната може и да лечи! Откако се излечил себеси со масло ...

Read More »

Наједноставни лекови кои ги препорачуваат и лекарите

Наједноставни лекови кои ги препорачуваат и лекарите

Што користат дерматолозите во случај на изгореници? Како стоматолозите ја ублажуваат болката? Лекарите не секогаш го имаат лекот во раката. Понекогаш мора да импровизираат исто како со домашните лекови. Еве некои примери Акни: „Нежно исчистете го лицето со сол (антисептик) ...

Read More »

Видови главоболка и како да ги лечите

Видови главоболка и како да ги лечите

Причина: Покрај тензијата и главоболката е честа појава, а причините се прилично распостранети. Истите се предизвикани од анксиозност, замор на очите, кофеинот, храната, малиот одмор, лошото држење на телото, стресот, гладдта, или нешто друго кое што го пореметува вашиот дневен ...

Read More »
Scroll To Top