Free songs
Home / бабини рецепти / Брзо зголемување на имунитет – рецепт

Брзо зголемување на имунитет – рецепт

Потребни состојки:

400гр ореви

400гр пченица

1кг мед

12 главици лук

15 лимони

pcenicna-treva-sok-03Начин на подготовка:

  • Ја ставаме пченицата во стаклена тегла и додаваме вода.
  • По 10-12 часа пченицата  ја цедиме низ чиста газа, и доброги миеме зрната.
  • По 24 часа зрната на пченицата треба да се со должина од 1-2мм.
  • Ги мелеме пченичните никулци во машина за кафе заедно со оревите и лукот.
  • Одделно ги мелеме лимоните заедно со кората.
  • Во соодветен сад ги мешаме сите состојки заедно.
  • Постепено го додаваме медот, мешајќи додека не добиеме хомогена смеса.
  • Пијалокот го ставаме во стаклена тегла и во фрижидер.
  • По три дена лекот е подготвен за пиење.

Дозирање на пијалокот на проф. Мермерски

Овој пијалок се користи 30 минути пред појадок, ручек, вечера и пред спиење.

Во случај на рак се пие на секои два часа.

Пијалокот по рецептот на проф. Мермерски влијае многу добро на здравјето, го подмладува телото и содржи многу витамини, минерали, биоактивни материи, јагленохидрати, протеини и растителни масла, ја подобрува работата на сите внатрешни органи и жлезди.

Бо

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss