Home / природен лек / Брза диета за детоксикација на организмот по празниците

Брза диета за детоксикација на организмот по празниците

Со оваа диета резултатите се видливи уште по третиот ден. Диетата вклучува продукти што заситуваат, кои се богати со витамини и кои ќе ви го забрзаат метаболизмот. Алкохолот е строго забранет за време на диетата.

hrana22Појадок – Чаша од 250 дл јогурт помешана со 300 грама сезонско овошје (јаболка, кајсии, праски, малини).

Ручек – 300 дл бистра супа со 300 грама варен морков. Додаток – свежа салата од пиперка и домат. Избегнувајте го кромидот.

Вечера – Мешана салата од овошје и зеленчук (треба да се избегнува само грашокот и леќата).

Во диетата се забранети и бананите и грозјето бидејќи содржат повеќе шеќер. Наместо сончогледово употребувајте маслиново масло.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top