Home / бабини рецепти / Бабин лек за зголемена штитна жлезда

Бабин лек за зголемена штитна жлезда

Во голема стаклена тегла, истурете по една чаша сок од морков, црна ротквица, цвекло, мед, во оваа смеса, додадете 1 литар вотка.za stitna zlezdaСе меша добро и се остава да отстои во фрижидер 2 недели. Повремено се протресува содржината во теглата.

По 2 недели полека преточете ја течноста во друга тегла – така да талогот остане во првата тегла, а во новата тегла само бистар сок.

Се пијат по 30 грама  3 пати на ден 30 минути пред оброк. Се чува во фрижидер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top