Home / бабини рецепти / Бабин лек за топење камења во бубрези и жолчка – упатство

Бабин лек за топење камења во бубрези и жолчка – упатство

Една од честите проблеми во нашата област е песок или камења во бубрезите или жолчката . Проблемот е обично предизвикан од вода и исхрана. Со цел да се  избегне конвенционалната медицина ова е докажано популарен рецепт за топење и отстранување на камења од телото.

slika_bubregсостојки:

– 250 г шеќер во прав ,
– 0,25 л екстра девственото маслиново (еко ) масло
– 250 г лимон со се кората
– 250 г магдонос корен ( мелен) и
– 250 г мед
(Или еднакви количини на сите состојки )

инструкции:

Лимоните се мијат добро и ако е прскан се чисти од хемикалии во смеса од вода и оцет за која веќе пишувавме на БабинЛек. Се чисти од семки и  ситно се исецка тоа во мали парчиња а потоа се мелење во блендер или било која друга машина што поситно може. Корен од магдонос се сече во мали парчиња и исто се меле. Додадете мед , маслиново масло и шеќер во прав. Измешајте ги состојките додека целосно се изедначи смесата.

За проблеми со камења во бубрезите и жолчката треба да се земе една лажичка од смесата наутро на празен стомак и навечер пред спиење. Смесата е потребно да се чува во фрижидер во стаклено шише , бидејќи е расиплива.

За да се реши проблемот со песок или камења во бубрезите и жолчката треба да се пијат две дози од горенаведените мерки.

Има многу пријатен вкус и е многу здрав, и за други болести, и другите членови на семејството може да го користат паралелно со лицето кое страда од камен во телото.

Важно е да се напомене дека кога се користи терапијата треба да пијат и големи количини на течности , по можност вода.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top