Home / бабини рецепти / Бабин лек за аритмија со кромид, јаболка и мед

Бабин лек за аритмија со кромид, јаболка и мед

Причините за појава на аритмија се нервно, психичко и физичко преоптоварување, прекумерна употреба на алкохол и цигари, заболување на тироидната жлезда, температурни промени во организмот, пречки во работата на надбубрежните жлезди, заболувања на кардиоваскуларниот систем, артериска хипертензија.

Лекувањето на аритмијата со народни средства претставува редовно внесување на различни пијалоци кои лесно можете да ги подготвите дома.

aritmija lekИспасирајте една средна глава кромид и една зелена кисела јаболка. Исцедете еден лимон. Во текот на наредниот месец земајте од оваа мешавина по една лажица пред јадење и наутро на гладно. Откако ќе ја проголтате смесата испијте еден филџан топла вода.

Земете 100гр сецкани ореви, измешајте ги со 500мл мед. Земајте по една лажица наутро на гладно.

Земете 5 лажици мед, 50гр јадки, 15гр суво грозје, 200гр сушени кајсии и еден лимон. Сето тоа измешајте го и земјате по две лажици наутро на гладно барем во текот на еден месец.

Boza.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top