Home / бабини рецепти / Бабин лек против грчеви во мускулите

Бабин лек против грчеви во мускулите

Доколку често добивате грчеви во мускулите, тоа значи дека вашето тело не е доволно хидрирано.

Хидратацијата е неопходна за пренос на електролити, како натриум и магнезиум до клетките во телото. За да спречите појава на грчеви конзумицијата на овој сок може да ви помогне вашите мускули да се опуштат:

grc noga2 моркова

2 стебленца целер

1/2 свежа краставица

1 брокула

Измиксајте ги овие 4 состојки во блендер и конзумирајте секогаш кога сте во можност, освен што ќе ви ги опушти мускулите овој пијалок е добар и за целиот организам и ја подобрува здраствената состојба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top