Free songs
Home / бабини рецепти / Бабин лек ИМУНИТЕТСКА БОМБА – Природен лек за настинки и вируси

Бабин лек ИМУНИТЕТСКА БОМБА – Природен лек за настинки и вируси

Овој период од годината освен главоболки, поспаност, носи  и бројни вирози пропратени со воспаление на синусите, кашлање и севкупен пад на имунитетот. Доколку сакате на природен и здрав начин да го зајакнете телото и да ги победите настинките и вирусите направете го овој вкусен рецепт.

limon-630x439состојки:

– 6 лимони

– 1 голема главица лук

– 2 лажички ѓумбир во прав

– 2 лажици мед

– 3 чаши сок од ананас

– ¼ лажиче чили во прав

подготовка:

1 .Во сад исцедете ги лимоните

2. Додадете сите други состојки и со белдер добро измиксирајте се додека течноста не се соедини.

3. Содржината ставете ја во стаклен сад и чувајте во фрижидер.

4. Секој ден пијте четири чаши од пијалакот додека симптомите на вирусот целосно не исчезнат.

 

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss