Home / алтернативна медицина / 6 растенија од кои растат гради

6 растенија од кои растат гради

Ако имате мали гради и сакате да ги зголемите без притоа да правите операција, ви ги претставуваме 6 растенија кои ако ги употребувате ќе имате бујни гради.

dojka-ae546e241. Pueraria mirifica

Оваа тајландска билка веќе долго време се користи за правење креми против брчки. Но, нејзините состојки може да се најдат и во многу препарати за зголемување на градите. Со помош на неа градите ќе ви бидат цврсти и овални.

2. Анис

Оваа билка се користи како зачин за да им даде специфичен вкус на јадењата. Но може да се користи и за зголемување на градите.

3. Чичек

Чичекот го зголемува протокот на крв во ткивото на градите и го поттикнува женскиот репродуктивен систем и помага при варењето.

4. Пискавица

Ова семе може да влијае врз зголемувањето на градите. Тоа се потопува во вода и се остава да остане во неа во текот на ноќта. Потоа водата се користи за масирање на градите.

5. Резене

Билката содржи состојки кои го зголемуваат естрогенот во телото. Освен тоа во неа може да се најде и посебна состојка која го стимулира растот на градите и го зголемува производството на млеко кај жените доилки.

6. Благ корен

Ова е билка која го зголемува нивото на естроген и пролактин со што градите стануваат побујни и расте нивниот волумен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top