Free songs
Home / природен лек / 100% ефикасно и проверено – Избелете ги забите со лушпа од банана

100% ефикасно и проверено – Избелете ги забите со лушпа од банана

Tрик кој помага во избелувањето на забите.

banana zabiЗемете лушпа од банана и со нејзиниот внатрешен дел тријте ги забите и непцата околу 2 минути. После тоа измијте ги забите со паста.

Kалиумот, калциумот, магнезиумот и витаминот Д, кои се наоѓаат во кората од банана се одлични за забите, а и помагаат во нивното белење.

 

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss