Free songs
Home / природен лек / Ве боли главата? Ова ќе ви помогне побрзо од лекови!

Ве боли главата? Ова ќе ви помогне побрзо од лекови!

Доколку го направите овој еликсир, тој многу ќе ви помогне, а во исто време и поволно ќе влијае на целиот организам, за разлика од апчињата.

glava bolkaСостојки кои ви се потребни:

– 500 грама мед

– 10 чешниња лук

– неколку зрна бибер

Излупете го лукот и секое чешне исечете го на половина. Ставете ги чешнињата лук во чиста тегла, додадете го медот и на крај зрната бибер. Затворете ја теглата и оставете ја така да отстои пет дена пред да започнете со консумација.

Кога ќе ве заболи главата консумирајте по една лажица од овој еликсир, но потрудете се секој пат да изедете и едно зрно бибер и едно парче лук од смесата.

Овој еликсир можете да го консумирате иако немате главоболки. Земајте по една лажица наутро и навечер на празен стомак за да го поправите имунитетот, да ги елминирате бактериите, да го поттикнете варењето, да го регулирате шеќерот и крвниот притисок.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top