Free songs
Home / аларм / Ако забележите нешто вакво на вашето дете веднаш одете во Ургентен

Ако забележите нешто вакво на вашето дете веднаш одете во Ургентен

Температурите растат, дечињата се уште посреќни и си играат со своите другарчиња.

Осkrpelj-lajmska-bolest-magazinba-1yjn56u56u56-49002вен што родителите во летниот период се грижат за опекотини од сонцето, треба да обрнат внимание и на една голема опасност која не треба да се заборави периодов – крлежите!

Тие можат да направат голем проблем и да предизвикаат тешка болест, а најчесто симптомите кои се појавуваат се голем осип по телото и црвенило. Може да дојде и до температура, главоболка, чешање, како и надуени жлезди, но само во некои случаи.

Овие убоди можат да се излечат со антибиотици ако се реагира навреме. Најдобро е веднаш да се оди на лекар.

krpelj-lajmska-bolestdthg45y45y454

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss