Free songs
Home / бабини рецепти / Со малку сол решете ја главоболката

Со малку сол решете ја главоболката

За да не пиете додатно таблети поради решевање на „обична“ главоболка, послужете се со овој навистина обичен рецепт.

morska solСите потребни состојќи веројатно ги имате дома, а главната меѓу нив е солта.

Најдобро да користите морска. Солта помага да се редуцира болката, да се зголеми имунитетот, го подига нивото на енергија на телото, балансира нивото на серотонин и електролити во телото и уште многу од тоа.

Методот е едноставен, а не чини ништо. Во часа на лимонов сок ставете две лажички сол, испијте и спасете се од главоболката.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss