Free songs
Home / алтернативна медицина / Смртоносниот триаголник кој сите го имаме на лицето

Смртоносниот триаголник кој сите го имаме на лицето

Опасноста лежи во влакната што растат во носот, кои стануваат се подолги со текот на годините, па затоа ги отстрануваме или сечеме од естетски причини.

smrtonosen-triagolnikМеѓутоа, оториноларингологот д-р Ерих Војт, вели дека кубењето на влакната или нивното скратување може да доведе до инфекција, поради која може да доведе и до смрт.

Воздухот што го дишеме се филтрира преку влакната во носот. Околу коренот на влакното живеат микроогранизми, кои може да допрат до крвните садови и така предизвикуваат инфекција ако ги искубеме влакната.

Со оглед на тоа што крвните садови водат и до мозокот, таквите инфекции може да доведат и до смрт.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss