Free songs
Home / Болести и лечење / Што може да ви се случи ако јадете премногу јаткасти плодови?

Што може да ви се случи ако јадете премногу јаткасти плодови?

Јаткастите плодови како што се оревите, бадемите и индиските ореви се многу здрави. Но, не се препорачуваат секојдневно да се конзумираат, ако претерате мора да го знаете следново:

bademiМногу научни истражувачки студии кажуваат дека јаткастите плодови можат да помогнат за слабеење, но само ако се јадат умерено, во спротивно може да дојде до несакани последици.

Јаткастите плодови се многу здрави, но и многу калорични, можни се проблеми со варењето на храната, болки во зглобовите и мускулите.

Иако ова е ретка појава, сепак е доволна причина да го намалите конзумирањето. Нутриционистите препорачуваат да се јаде до една рака дневно.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss