Free songs
Home / природен лек / Решение за најголемиот женски проблем кандида – лекот е евтин и се прави дома

Решение за најголемиот женски проблем кандида – лекот е евтин и се прави дома

Најголемиот женски проблем кандидата може да стане минато со еден рецепт од вашата кујна, кој брзо и лесно се прави и навистина е моќен и ефикасен.

1 шолја јогурт

2 чешни лук

1 морков

малку корен од ѓумбир

1/2 лажички цимет

Изрендајте ги морковот и ѓумбирот, истолчете го лукот, па се ставете во јогуртот. Ставете го и циметот и оставете два часа да отстои.

Испијте го јогуртот, а состојките изедете ги пред ручек.

Користете го овој коктел барем една недела.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top