Free songs
Home / аларм / Ова може да ви го спаси животот – зафат што треба да се знае (Видео)

Ова може да ви го спаси животот – зафат што треба да се знае (Видео)

davenje hrana

Веројатно барем еднаш во животот сте се нашле во ситуација кога некој му “застанало” парче храна во грло.

Хајмлиховиот зафат обично ја решава таа ситуација, но што ако сте сами?

Што ако не постои никој кој може да ви помогне во тие моменти?

Затоа е добро да го знаете ова! Верувајте, ова ќе биде вашата најдобро вложена минута денес!

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss