Free songs
Home / природен лек / Напивка ШТО го чисти црниот дроб и спречува срцеви заболувања

Напивка ШТО го чисти црниот дроб и спречува срцеви заболувања

Чајот од ѓумбир е делотворен и во борбата против главоболка, грип и настинка. Одличен е и за ублажување болки и напнатост во мускулите, пишува HealthyLivingStyle.

cajoddjumbira_1392757483_670x0Секојдневната консумација на чај од ѓумбир може да го зајакне имунолошкиот систем, а се благодарение на високиот удел на антиоксиданси кои му помагаат на телото да се одбрани од инфекции.

Само една шолја чај од ѓумбир дневно може да го намали ризикот од срцев удар.

Овој чај ја подобрува и циркулацијата во крвта. Подобра циркулација значи и подобар доток на витамини, минерали и кислород во секоја клетка од вашето тело.

Чајот од ѓумбир учествува и во уништување на вируси кои предизвикуваат настинка и грип.

Со честа консумација на овој чај ќе поттикнете елиминација на токсините од телото, процес на чистење на црниот дроб и ќе ја подобрите неговата работа.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top