Free songs
Home / природен лек / Напивка на Доктор Оз – против рак, висок крвен притисок, воспаленија, дебелина

Напивка на Доктор Оз – против рак, висок крвен притисок, воспаленија, дебелина

Оваа благотворна напивка содржи се што ви е потребно за совршено здравје.

dr-oz-opra-2-300x225Прочуениот Доктор Оз, но и Опра Винфри тврдат дека секој ден го започнуваат токму со оваа лековита напивка богата со благотворни состојки.
Меѓутоа, ако не сте навикнати на консумирање на природни сокови, може да се случи со првата голтка од оваа напивка и да не ви е особено вкусна. Ако се случи такво нешто, додадете уште некое јаболко за да биде вкусот посладок.

Потребни состојки:

– 2 јаболки со средна големина
– 3 стебла целер
– 1 краставица
– изрендан ѓумбир (корен од околу 2.5 сантиметра)
– половина лимон со кора (може да ја изрендате)
– 1 лимета со кора (може да ја изрендате)
– 150 грама магданос
– 60 грама спанаќ

Подготовка:

Сите состојки ситно исечкајте ги, промешајте ги и обработете ги во соковник или блендер.
Овој сок благотворно дејствува врз тегобите како високиот крвен притисок, при проблеми со кожата, коските, астма, дигестивниот систем…

Покрај тоа оваа напивка дејстува како превенција од рак на дојк, бели дробови, црн дроб и дебело црево, го намалува нивото на лошиот холестерол и помага при слабеење.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss