Free songs
Home / бабини рецепти / МЕД И ЧУВАР КУЌА: Против цисти на јајниците

МЕД И ЧУВАР КУЌА: Против цисти на јајниците

Состојки:

Мед 1 килограм

Чувар куќа 500 грама

med cuvarkukjaЛистовите од чувар куќа е потребно да ги сомелете и исцедите во еден сад и добиете сок. Потоа го додавате сокот во мед и мешате додека се соединат смесите. Така направениот мед со чувар куќа потребно е да отстои 7 дена на топло место и потоа е спремен за употреба.

Важна напомена-смесата од чувар куќа и мед се зема на гладен стомак пред јадење по една лажичка, и по земањето на медот два часа да не се конзумира никаква храна.

 

 

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top