Free songs
Home / алтернативна медицина / Луѓето масовно го споделуваат неговиот лек против ракот – илјадници луѓе се излекувале со оваа метода

Луѓето масовно го споделуваат неговиот лек против ракот – илјадници луѓе се излекувале со оваа метода

Германски доктор Рудолф Бреус смислил метода на исхрана од 42 дена, оваа исхрана е  ограничена на сокови од органско овојше и зеленчук.

breus rakТој во својата книга “The Breuss Cancer Cure” наведува како со оваа метода излекувал над 45.000 луѓе од рак и леукемија.

Рецепт:

– цвекло (55 %),

– морков (20%)

– целер ( 20%)

– компир (3%)

-роквица (2%)

Тој наведува дека напитокот се пие кога организмот бара течности, а за време на конзумирањето на овој напиток многу е важно да се престојува на отворено и да се пешачи.

За време на 42 дена глад ткивото ги исфрла сите отрови кои сме ги внеле со храната и пијалоците.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top