Free songs
Home / бабини рецепти / Лековита домашна ракија против отечени зглобови

Лековита домашна ракија против отечени зглобови

Потребни состојки:

sirup-koprivaa1 рака сува коприва (лист)

1 рака сув магдонос (лист)

1 литар лозова ракија

Подготовка:

Сите состојки се ставаат во стаклена тегла, па убаво затворена се остава 15-20 дена на топло место. Секојдневно теглата треба да се промешува.

По изминатиот период, ракијата се процедува, и се користи како облога за отечени зглобови.

Извор – nmd.mk

 

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss