Free songs
Home / природен лек / Лек за аритмија и срцебиење

Лек за аритмија и срцебиење

Причините за појава на аритмија се нервно, психичко и физичко преоптоварување, прекумерна употреба на алкохол и цигари, заболување на тироидната жлезда, температурни промени во организмот, пречки во работата на надбубрежните жлезди, заболувања на кардиоваскуларниот систем, артериска хипертензија.

aritmija lekЛекувањето на аритмијата со народни средства претставува редовно внесување на различни пијалоци кои лесно можете да ги подготвите дома.

Испасирајте една средна глава кромид и една зелена кисела јаболка. Исцедете еден лимон. Во текот на наредниот месец земајте од оваа мешавина по една лажица пред јадење и наутро на гладно. Откако ќе ја проголтате смесата испијте еден филџан топла вода.

Земете 100гр сецкани ореви, измешајте ги со 500мл мед. Земајте по една лажица наутро на гладно.

Земете 5 лажици мед, 50гр јадки, 15гр суво грозје, 200гр сушени кајсии и еден лимон. Сето тоа измешајте го и земјате по две лажици наутро на гладно барем во текот на еден месец.

 

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss